Týrání zvířat

Nebuďme slepí k bezohlednosti! Projděte si dostupné informace, čekají zde na Vás..

Vítám vás na stránce s tématikou zvířat a ekologie!

Hluboce si vážím každého DARU, kterým oceňujete mou tvorbu,

přispíváte tak k dalším vznikům těchto kouzel v rovnováze plynutí.
Pro podpoření mé práce prosím uveďte do poznámek - DAR
Číslo účtu pro platbu v korunách: 211927981/0600
Zahraniční platba: ČÍSLO ÚČTU 2601536715/2010
IBAN CZ1520100000002601536715
SWIFT/IBC: FIOBCZPPXXX (Eurový účet)
Děkuji Vám!
💜

Ačkoliv se Vám to možná nezdá, čelíme velké hrozbě, která souvisí jak s týráním zvířat, tak s klimatickými změnami.. podílíme se doslova na zániku naší civilizace!

Zatímco lidstvo řeší neefektivním způsobem coronu, utíká nám život na planetě Zemi doslova mezi prsty! Co kdybych vám řekl, že vaše děti již žádná budoucnost nečeká? S přístupem jaký nyní zaujímáme je jisté, že se naše civilizace setká s dožitím v podmínkách, jež nejsou slučitelné s přežitím! Pokud tedy nezměníme naše chování a náš přístup k životu.

Vlády o tom vědí, některé vyhlásili klimatickou krizi, ale stále s tím nic neděláme.. Pokud bude corona ještě pár let sloužit na odvedení naší pozornosti, již nebude co řešit, bude to poté jedno, neboť život na Zemi již nebude možný z mnoha faktorů, jež na sebe navazují!

V první řadě dochází ke globálnímu oteplování, avšak zrovna tak dochází k řadě více a více katastrof, které nabývají četnosti a intenzity. Roztávají ledovce a záplavy budou světového formátu, tornáda a zemětřesení budou denním chlebem po celé Zemi, zakyselení vody s nemožností života, úbytek kyslíku na nedýchatelné prostředí a mnoho dalšího.

Nejvíce by měl lidi vyděsit fakt, že jakákoliv krize vede k dalším, je to smyčka změn, jež znemožňují život na Zemi! Věnujte prosím pozornost tomuto rozhovoru, neboť řeší i možnosti jak tomu zabránit. Vysvětluje také proč demonstrace a petice nefungují a co společně můžeme udělat, aby se konečně začaly řešit podmínky pro náš možný budoucí život zde na Zemi.. Co jiného by nás mělo zajímat, co jiného by mělo být důležité?

K rozhovoru vás zve
Matouš Svoboda a Filip Hanák  

Pokud se Vám videa nechtějí načíst, rozklikněte si je v Rumble v prvém dolním rohu!

 Dokumenty zmíněné v rozhovoru přidávám níže, čekají na Vás již s CZ titulky k puštění.

Pro sdílení této stránky s dokumenty můžete použít tento odkaz -> bit.ly/niceniplanety

Rozhodl jsem se dokumenty stáhnout do úložiště a poskytnout již s cz titulky na své stránce, neboť se rychle a záhadně ztrácejí.. zvlášť na FB a YouTube! Předem upozorňuji, že některé dokumenty jsou VELMI TĚŽKO POŽIVATELNÉ i pro diváky milující horory a pro ty jež si myslí, že snesou vše.. ovšem to nejděsivější je, že TOHLE JE PRAVDA, tohoto je naše lidská civilizace strůjcem a KAŽDÝ živ. stravy KONZUMENT SE NA TOMTO ŠÍLENSTVÍ PODÍLÍ!

"Pokud zvládáme být součástí NIČENÍ PLANETY A UTRPENÍ ZVÍŘAT,
měli bychom zvládat to UTRPENÍ UVIDĚT a zrovna tak následky - JEN TAK MÁME NA VÝBER, možnost změny. MNOHO LIDÍ NEMÁ TUŠENÍ o tom, co se děje a tak ani nemá MOŽNOST TO ZMĚNIT!"

Jaké emoce ve vás vyvolal náš rozhovor a další dokumenty zabývající se utrpením zvířat? Viděli jste také dokumenty o dopadech na naše zdraví?

A nyní dokumenty na zlatém podnose

Výtažek z dokumentu do 2 min. Máte tolik času??

Dairy is Scary - Mléko je děsivé! 5 minut na vysvětlení..

Melanie Joy - Karnismus, jak omlouváme jezení zvířat?

Právě proto jak moc strašné to je, měl by to vidět úplně každý! Co šíleného děláme zvířatům neustále dokola?

Earhtlings - Pozemšťané, dokument (1 h 35 min, 2005)

Dominion - Nadvláda, dokument (2 h, film z roku 2018)

Je pro nás přirozené jíst živočišné produkty? Pojďme se na to podívat z pohledu vědy, vývoje člověka a také vlivu zdraví na nás i naší planety.

Forks Over Knives - Raději vidličky než nože, dokument na 1 h a 36 min vyvrací pevně zakořeněný mýtus o člověku jakožto všežravci a zkoumá vliv výživy na zdraví

Nejde o to, zda je špatné či dobré být všežravec nebo vegan či vegetarián anebo zda je západní strava vhodná či nevhodná, ale jde zde o zkoumání vlivu potravin rostlinného a živočišného původu na organismus. Je pak už na každém, jestli omezí/přidá nějakou surovinu nebo naprosto překope svůj jídelníček. Navíc, tady nikdo nehraje jen na etickou/citovou stránku. Je to tedy vhodný nezávislý úvod do této problematiky. 

Super Size Me, (1 h 40 min, 2004) dokument o stravování  jen v McDonalds po dobu jednoho měsíce!

Proč jsme tak tlustí? Stačí dvě slova: rychlé občerstvení. Co by se stalo, kdybyste nepozřeli nic jiného než stravu z rychlých občerstvení po dobu celého měsíce? Filmař Morgan Spurlock se vydá na takovou cestu a je to ta nejriskantnější pouť jeho života. Pravidla? Třicet dní nesmí jíst nic jiného než co je na nabídce McDonalds, stravovat se v tomto řetězci třikrát denně, musí si objednat vše co je v nabídce alespoň jednou a musí si dát XXL menu, pokud je k tomu vyzván. Zatímco Spurlock přežvykuje pod zlatými oblouky, sjíždí celou zemi a rozmlouvá s počtem odborníků na rychlé občerstvení, s obyčejnými lidmi a navštěvuje školy, firmy a politiky. Spurlockova trýznivá hamburgerová dieta ho dovede k fyzické a citové proměně, která vás donutí zamyslet se nad objednávkou dalšího Big Macu. Super Size Me je film nabízející nový pohled na jeden z našich největších národních zdravotních problémů, na obezitu. 

Food choices (1 h 31 minut, 2016), o ekologických  dopadech na naši planetu uslyšíte v 1 h a 7 minutách

Tento dokument sleduje filmaře Michala Siewierského, který zkoumá dopad volby potravin na zdraví lidí, zdraví naší planety a na životy ostatních druhů, které sdílejí náš svět. Zabývá se mnoha mylnými představami o jídle a stravě a nabízí nový pohled na tyto problémy. Film vede rozhovory se světově uznávanými odborníky, včetně Dr. T Colina Campbella, Dr. Richarda Oppenlandera, Riche Rolla, Joea Crossa, Dr. Johna McDougalla, Capitana Paula Watsona, Dr. Toniho Barka, Dr. Pam Poppera, Dr. Michaela Gregera, Gloria Athanise a několika dalších. Už nikdy se na svůj talíř nebudete dívat stejným způsobem. 

What the Health, dokument o dopadech na našem zdraví skrze živočišné produkty (49 min, 2017)

Vytvořte si webové stránky zdarma!